Köylülere Orman Yangınına Karşı Mücadele Anlatıldı

Orman Genel Müdürlüğü’nün öncelikli hedef kitlelerinden biri olan orman köylülerinin eğitimine ve bilgilendirilmesi yönelik çalışmalar kapsamında Antalya’nın Korkuteli ilçesi Kızılcadağ Mahallesi’nde vatandaşlar bilgilendirildi.Korkuteli...

Köylülere Orman Yangınına Karşı Mücadele Anlatıldı
Orman Genel Müdürlüğü’nün öncelikli hedef kitlelerinden biri olan orman köylülerinin eğitimine ve bilgilendirilmesi yönelik çalışmalar kapsamında Antalya’nın Korkuteli ilçesi Kızılcadağ Mahallesi’nde vatandaşlar bilgilendirildi.
Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü ilçeye bağlı mahallerde olası orman yangınlarına karşı vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğünün öncelikli hedef kitlelerinden biri olan orman köylülerinin eğitimine ve bilgilendirilmesi çalışmaları kapsamında Kızılcadağ’da vatandaşlar bilgilendirildi. Köylülere orman yangınları ile mücadele, ağaç ve orman sevgisi, orman ve çevre koruma duyarlılığının oluşturulması ve ormanların sosyal yararlarının geliştirilmesine yönelik olarak bilgiler verildi.
Çok sayıda orman köylüsünün katıldığı toplantıda olası orman yangınlarında yapılması gerekenleri de anlatan Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, "Amacımız bu eğitim ve toplantılarda vatandaşları bilgilendirmek. Havaların ısınması ile çıkabilecek orman yangınlarına karşı çok duyarlı olmamız gerekiyor.Bu konuda vatandaşların yardımını bekliyoruz. İşbirliği içinde çalışmalıyız" dedi.
Toplantıda ayrıca ormanların korunması esasları, orman suçları ve cezaları, ormandan faydalanma esasları, orman köylülerinin kanuni hakları, orman halk ilişkileri konuları da aktarıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER