Küçük Esnafa Müjdeli Haber

Gemlik Belediyesi, ilçede şubeleri bulunan Şaypa, Özdilek, Furpa, A 101, Bim, Bem, Özhan, Şok ve Mopaş gibi süper marketlerin gece en geç 22.00’de kapatılması kararını aldı.Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın talebi üzerine toplanan...

Küçük Esnafa Müjdeli Haber
Gemlik Belediyesi, ilçede şubeleri bulunan Şaypa, Özdilek, Furpa, A 101, Bim, Bem, Özhan, Şok ve Mopaş gibi süper marketlerin gece en geç 22.00’de kapatılması kararını aldı.
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın talebi üzerine toplanan belediye üncümeni, küçük esnafı koruma kararı aldı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Esnaflarımız toplumumuzun bel kemiğidir. Küçük esnafımızı ayakta tutmak bizim ve sivil toplum kuruluşlarının sorumlulukları arasında yer almaktadır” dedi.
Daha önce gece 24.00’de kapanan süper marketlerin gıda ürünü satan reyonlarının 22.00’de kapanacağını ifade eden Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın talebini acilen yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Oda Başkanı İsmail Beki ile beraber encümen kararını açıklayan Yılmaz, bu karar sonrası mahalle bakkalları ve küçük esnafın nefes alacağını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER