Kur’an Kursu İnşaati Devam Ediyor

Mardin’de, 135 kişilik yatılı erkek Kur’an kursu inşaatında ikinci kat için beton dökümü yapıldı.Hayırsever vatandaşlardan Behçet Hattapoğlu’nun katkılarıyla başlayan ve yine onun adını taşıyan Kur’an kursu inşaat çalışmalarını...

Kur’an Kursu İnşaati Devam Ediyor
Mardin’de, 135 kişilik yatılı erkek Kur’an kursu inşaatında ikinci kat için beton dökümü yapıldı.
Hayırsever vatandaşlardan Behçet Hattapoğlu’nun katkılarıyla başlayan ve yine onun adını taşıyan Kur’an kursu inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun ve Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı inşaat şirketinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapımı Ocak 2014 tarihinde başlayan, iki blok şeklinde 6 katlı tasarlanan, Kur’an kursunda, ayrıca idari bina ve lojmanda yer alacak. En yeni ve en teknik malzemeler kullanılarak yapılan Kur’an kursu bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Kur’an Kursunda Kur’an öğretimi dışında Arapça ve dini ilimlerin de öğretileceği belirtilirken, Mardin’de hafız yetiştirme konusundaki eksiklik de giderilecek.
İnşaatın tamamlanması için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini belirten İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımlar için de teşekkür etti. Coşkun, “Uzun bir süreden beri Mardin’in ihtiyacı olan öyle bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyorduk. Çalışmalarımızın sonunda böyle güzel bir yeri Mardin’e kazandırmaktan mutlu olacağız. Ben hayırsever Mardin halkından bu kursun tamamlanması için destek bekliyorum. Burada yetişecek hafızların, okunacak Kur’an-ı Kerim’lerin tahsil edilecek ilimlerin sevabına ortak olmak isteyenlere “Bir tuğla sende koy” diyor ve onları bu güzel ve hayırlı işte yanımızda görmek istiyoruz. Öldükten sonra kesintisiz devam edecek bu sevaba katılmak isteyen kardeşlerimiz Müftülüğümüze gelerek, Türkiye Diyanet Vakfı makbuzu karşılığında bağışta bulunabilirler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER