Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak/ Kurban Bayramı tatilinde son dakika kararı

Başbakan Ahmet Davutoğlu memurlara bayram müjdesi verdi. Davutoğlu verdiği talimatla Kurban Bayramı arifesi olan 3 Ekim Cuma günü yarım gün olan resmi tatili tam gün olmasını istedi. Davutoğlu'nun talimatıyla bayram tatili kamu çalışanlarına 5 gün olurken, özel sektör çalışanları 4 günlük tatile razı oldu.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak/ Kurban Bayramı tatilinde son dakika kararı

Her bayram öncesi çalışanlar ve öğrenciler tarafından merak edilen bayram tatilinin kaç gün olacağı sorusu dün Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla karar bağlandı. Kurban Bayramı öncesinde çalışan vatandaşlar bekledikleri 9 günlük resmi tatil yerine 5 günlük resmi tatil kararına razı oldu.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasıyla kamu sektörüne mensup çalışanlar için Kurban Bayramı tatiline arefe günü olan 3 Ekim Cuma günü de eklendi.

Talimat uyarınca 3 Ekim 2014 Cuma, yani Kurban bayramının arefe günü tüm kamu personeli yarım gün idari izinli sayılacak.

Kurban Bayramı'nın 1. günü 4 Ekim Cumartesi, 2. günü 5 Ekim Pazar, 3. günü 6 Ekim Pazartesi ve 4. günü 7 Ekim Salı günü olacak. 



9 günlük yerine 5 günlük tatil!


3 Ekim Cuma - Kurban Bayramı arefesi

4 Ekim Cumartesi - 1. gün

5 Ekim Pazar- 2. gün

6 Ekim Pazartesi - 3. gün

7 Ekim Salı - 4. gün


Ulaşım ücretsiz olacak

4 Ekim saat 00:00'dan 7 Ekim saat 23:59'a kadar Boğaz köprüleriyle oto yollardan geçişler ücretsiz olacak. Ayrıca 4 günlük bayram tatili süresince bazı belediye toplu ulaşım araçları da alınan kararlar sonunda ya ücretsiz ya da yüzde 50 indirimli olacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326