KÜRE MEHTER TAKIMI, SEYDİLER’DE KONSER VERDİ

Küre-i Nühas İstiklal Yolu Mehter Takımı, Seydiler ilçesinde konser verdi.Seydiler Spor Salonunda düzenlenen konser, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, 25 kişiden oluşan mehter takımının isminin,...

KÜRE MEHTER TAKIMI, SEYDİLER’DE KONSER VERDİ
Küre-i Nühas İstiklal Yolu Mehter Takımı, Seydiler ilçesinde konser verdi.
Seydiler Spor Salonunda düzenlenen konser, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, 25 kişiden oluşan mehter takımının isminin, yapılan anket sonucunda belirlendiğini söyledi.
Takımın, İstiklal Yolu’nu tanıtmak ve Osmanlı İmparatorluğu’nu yad etmek amacıyla kurulduğunu vurgulayan Aydınlı, şöyle konuştu: “Malum, Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’ya gelen silah ve cephane kağnılarla İstiklal Yolu kullanılarak Ankara üzerinden cepheye ulaştırıldı. Biz hem bu yolun önemine dikkat çekmek, tanıtımını yapmak, hem de Osmanlı’yı yad etmek amacıyla Küre Kaymakamlığı ile bir mehteran takımı kurduk. Bunun akabinde bağımsız olması için dernekleştirdik ve şu an dernek olarak faaliyet gösteriyorlar”
Aydınlı, Ankara’da 11-15 Şubat tarihlerinde düzenlenecek “Başkent’te Kastamonu Günleri” etkinliğine, mehter takımının da katılacağını belirterek, “Mehteran takımımız İstiklal Yolu’nun başlangıcı olan İnebolu’da verdi. Ardından Küre’de ve şimdi de Seydiler’de konser verdi. Bundan sonrada Kastamonu ve Çankırı’da da konser verdikten sonra 11 Şubat’ta Ankara’da olacaklar” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER