Küre’nin 30 Yıllık Bekçisi Emekli Oldu

Küre İlçe Emniyet Amirliği’nde 30 yıldır görev yapan bekçi emekli oldu.Filmlere de konu olan bekçilik mesleğinin Küre’de ki son neferi Fahrettin Bozoklu yaş haddi nedeniyle emekli oldu. 1984 yılında bekçilik görevine başladığını dile...

Küre’nin 30 Yıllık Bekçisi Emekli Oldu
Küre İlçe Emniyet Amirliği’nde 30 yıldır görev yapan bekçi emekli oldu.
Filmlere de konu olan bekçilik mesleğinin Küre’de ki son neferi Fahrettin Bozoklu yaş haddi nedeniyle emekli oldu. 1984 yılında bekçilik görevine başladığını dile getiren Bozoklu, 5 yıl Kastamonu olmak üzere geri kalan 25 yıl Küre İlçesi’nde görev yaptı. Bekçilik mesleğinin her döneminde halkla iç içe olduğunu vurgulayan Bozoklu,’’ Neşeli günlerimizde oldu, vefatlarımızda oldu, üzüntülü anlarımızda oldu vatandaşlarımızla hep birlikte iç içe olduk" diye konuştu.
Dolu dolu bir 30 yılı bu gün verdiği dilekçe ile sonlandırdığını söyleyen Bozoklu, geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen soygun vakasını önleyerek ödüle layık görülmüştü. Çarşı mahalle bekçisi olarak 25 yıl hizmet verdiği Küre halkına da teşekkürlerini dile getiren Bozoklu , "Allah herkese böylesine güzel bir duyguyu yaşatmayı nasip etsin" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327