Kurtdereli Sinemaya Uyarlanacak

Balıkesirli Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatı beyaz perdeye taşınıyor.Efsane güreşçilerden Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatı, Doç. Dr. Ercan Yiğit’in yöneteceği film ile beyaz perdeye taşınacak. "Yenilmeyi Düşünmediler" isimli...

Kurtdereli Sinemaya Uyarlanacak
Balıkesirli Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatı beyaz perdeye taşınıyor.
Efsane güreşçilerden Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatı, Doç. Dr. Ercan Yiğit’in yöneteceği film ile beyaz perdeye taşınacak. "Yenilmeyi Düşünmediler" isimli filimde Kurtdereli’yi er meydanlarının tanınmış isimlerinden Savaş Yıldırım canlandıracak. Filmde ayrıca Koca Yusuf’u ünlü güreşçi Hasan Tuna, Katrancı Mehmet’i Dünya ve Avrupa şampiyonu Mahmut Demir, Bursalı Koca Rüstem’i Kırkpınar şampiyonu Kenan Şimşek, efsane güreşçi Kel Aliço’yu Bandırmalı Kırkpınar şampiyonu Sabri Acar canlandıracak. Ünlü başpehlivanlar Mehmet Yeşil, İsmail Balaban, Balıkesirli şampiyon güreşçiler Kadir Ergin ve Fevzi Çakır, Kırkpınar yağlı güreşlerinde başpehlivan olan Ahmet Taşçı, Ali Rıza Kaya, Ünal Kahraman ve birçok yağlı güreş ustası da filmde rol alacak.
Filmin yapımcısı, senaristi ve yönetmeni Ercan Yiğit, film çekimleri için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin destekleri olacağını belirtti. Filmin maliyetinin 1 milyon 250 bin TL olacağını ve çekimlere Eylül ayı içinde başlanacağını açıklayan Yiğit, "Eylül ayında başlayacak çekimler İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Manisa’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 6 aylık bir çekim süreci olacak. Çekimleri parça parça yapıp, kış ayını da bekleyeceğiz. Filmde kış sahneleri de var. İstanbul’da Rami, Çemberlitaş ve Adalar’da setimiz olacak. Kurtdereli’nin 1931’de Atatürk’le konuşmasını ise Ankara’da çekeceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER