Kutayfer Memiş Belçika’nın Gaziantep Fahri Konsolosu Oldu

Gaziantep’te Belçika Fahri Konsolosluk açılış programı düzenlendi.Gaziantep’teki bir otelde düzenlenen programa Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, Gaziantep’in...

Kutayfer Memiş Belçika’nın Gaziantep Fahri Konsolosu Oldu
Gaziantep’te Belçika Fahri Konsolosluk açılış programı düzenlendi.
Gaziantep’teki bir otelde düzenlenen programa Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, Gaziantep’in diğer ülkelerin fahri konsolosları, işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Programın açılış konuşmasını Gaziantep’in Fahri Konsolosu seçilen Kutayfer Memiş yaptı. Memiş konuşmasında, iki ülke arasında bir köprü görevi göreceklerini ve programa katılan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Daha sonra kürsüye gelen Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerden bahsetti. Gaziantep’te açılan fahri konsolosluk sayesinde ilişkilerin daha da gelişeceğini dile getiren Trenteseau, Belçika’da yaşayan yaklaşık 220 bin Türk’ün olduğunu hatırlattı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Vali Erdal Ata, ise iki ülke arasındaki ilişkilerden bahsetti.
Konuşmaların ardından Gaziantep’in Fahri Konsolosu Kutayfer Memiş, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau’ya bir hediye takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326