Kutsal Topraklara Dualarla Uğurlandılar

Çanakkale’nin Çan ilçesinde özel bir şirket ile 2014’ün son umre ziyaretine gidecek 36 kişilik grup, kutsal topraklara dualarla uğurlandı.Çan Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen törenle kutsal topraklarda umre ziyaretini yapacak 36...

Kutsal Topraklara Dualarla Uğurlandılar
Çanakkale’nin Çan ilçesinde özel bir şirket ile 2014’ün son umre ziyaretine gidecek 36 kişilik grup, kutsal topraklara dualarla uğurlandı.
Çan Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen törenle kutsal topraklarda umre ziyaretini yapacak 36 kişilik grup için Ramazan Demir hoca bir konuşma yaptı. Demir, “Bu görev en kutsal görevdir. Bu görevde size evladıma, anneme, babama bakar gibi bakacağım. Bazıları sorabilirler bir kere Hacca gittiniz tekrar gitmenin ne anlamı var diye, Peygamberimiz Hacdan öncede sonrada Umre yapmıştır bu bir sünnettir. Peygamberimiz 10 yıl daha yaşasaydı her sene Umre yapardı” diyerek umreciler için yakınlarından helallik istedi. Umre ziyaretini yapacak Çanlıları uğurlamaya gelen yakınları gözyaşlarını tutamazken, Ramazan Demir hoca’nın yaptırdığı duanın ardından umreciler yakınları ve sevenleri tarafından gözyaşlarıyla yolcu edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326