Lapseki Tsm’den Aile Hekimlerine Destek

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) 2015 yılında yürürlüğe girmesi beklenen nöbet tutma zorunluluğuna karşı duran hekimlere destek veriyor.Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde TSM bünyesinde görev yapan doktorlar...

Lapseki Tsm’den Aile Hekimlerine Destek
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) 2015 yılında yürürlüğe girmesi beklenen nöbet tutma zorunluluğuna karşı duran hekimlere destek veriyor.
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde TSM bünyesinde görev yapan doktorlar Türkiye genelinde uygulanan nöbet tutma zorunluluğuna karşı uygulanan bir günlük iş bırakma eylemine destek çıktı. Mesai bırakmadan hastaları muayene eden doktorlar, fikir olarak bu duruma karşı olduklarını ifade ettiler. Sabah erken saatlerde TSM binasına muayene olmak için kapıda bekleyen hastalar tek tek içeri alındı. Yetkililer konuyla ilgili yaptıkları bilgilendirmede, “İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde Aile Hekimleri bir günlük iş bırakma eylemine başladı. Burası küçük bir ilçe. Biz hastalarımızı sadece muayene etmek için kapılarımızı açtık. Fikir olarak nöbet tutma zorunluluğuna karşıyız. Hastanelerin acil servisleri zaten mevcut. Burada çalışan doktorlar maddi olarak da tatmin edici ücret alamadıklarından sıkıntı yaşanıyor. 24 saat boyunca her türlü hastaya bakmak zorunda kaldıklarından kalıcı olmak istemiyorlar. Az bir ücrete çok fazla mesai yapıyorlar. Aile Hekimliği bünyesinde çalışan çoğu doktorlar zaten emeklilik hakkı kazanmış durumda. Ciddi sıkıntılar açığa çıkabilir. Biz bu eylemden sonra tekrar durum değerlendirmesi yaparak hükumetin farklı çözüm yolları sunmasını ümit ediyoruz. Şimdilik arkadaşlarımıza destek veriyoruz. Mesai bırakmamız şuanda söz konusu değil. Zaten ilçede bir tane TSM var. Vatandaşlarımız mağdur olmasın" dediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326