LODOS BALIKÇILARI DA VURDU

Batı Karadeniz de iki gündür etkili olan lodos, nedeniyle Akçakocalı balıkçılar balığı çıkamadılar.Akçakocalı balıkçılar, saatte 100 km. hıza ulaşan şiddetli lodos sebebiyle balık avlanmaya çıkamadılar. 2 gündür balık avına çıkamayan...

LODOS BALIKÇILARI DA VURDU
Batı Karadeniz de iki gündür etkili olan lodos, nedeniyle Akçakocalı balıkçılar balığı çıkamadılar.
Akçakocalı balıkçılar, saatte 100 km. hıza ulaşan şiddetli lodos sebebiyle balık avlanmaya çıkamadılar. 2 gündür balık avına çıkamayan balıkçılar sığındıkları Akçakoca Balıkçı barınağı ve Melenağzı nehrinde ağlarını tamir ediyorlar.
Balıkçılar,’’3-4 gündür çok şiddetli inanılmaz bir lodos fırtınası var. Liman olarak kullandığımız barınak ve Melenağzı nehrinin içinde tekneleri bağlı durumda bekliyorlar. Lodos Karadeniz’de fırtına yapmaz, ama balıkçılarımızın ağ çekmesinde ve midye avcılığı yapan balıkçılarımızın algarna çekmesini engellediği için şu anda limandalar. Bu boşluktan faydalanıp kendi bakımlarını yapmaktadırlar. Lodosun ne kadar daha devam edeceğini bilmiyoruz ama yetkililerden aldığımız bilgiye göre iki gün daha devam edeceğini söylediler’’şeklinde ifade ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326