Madde bağımlıları yangın çıkardı!

Marmaris İlçesi'nde ormanlık alanda madde bağımlıları tarafından çıkardığı iddia edilen yangında bir dönüm alan zarar gördü.

Madde bağımlıları yangın çıkardı!
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, ormanlık alanda madde bağımlıları tarafından çıkarıldığı iddia edilen yangında yaklaşık bir dönüm alan zarar gördü.

Marmaris İlçesi'nin akciğerleri olarak tabir edilen Sarıana Mahallesi'ndeki Aksaz Deniz Üssü komutanlığı yolu üzerindeki sık çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda saat 02.45 sıralarında yangın çıktı.

Otomobiliyle karayolunda ilerleyen Erkut Atar alevleri fark ederek durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 5 arazöz ve 20 işçinin müdahale ettiği yangın, bir saat süren çalışmalar sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yapılan soğutma çalışması sonrası yaklaşık bir dönümlük alanın zarar gördüğü bildirildi. Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlattı.

Mahelleli huzursuz

Ormanlık alanlarda çok sayıda madde bağımlısının kaldığını ve sık sık küçük çaplı yangın çıktığını dile getiren Sarıana Mahalle sakinleri, "Yangına müdahale için açılan ara yollardan ormanlık alana girerek burada kalan çok sayıda madde bağımlısı mevcut.

Bu madde bağımlıları bazen yola çıkarak araçların önünü kesmeye çalışıyor. Bu ormanlık alan çok sık çam ağaçlarıyla kaplı ve ilçenin akciğerleridir. Bu tür kişiler sık sık yangın çıkartıyor. Yetkililerden buna bir çare olmalarını istiyoruz, huzurumuz kalmadı" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326