MAGANDA TANIDIK ÇIKTI

Adana’da pazarda küfür ettiği şahıs tarafından darp edilince eve gidip pompalı tüfeği alarak pazara gelip rastgele ateş eden zanlı bir kadını boynundan ağır yaraladı.Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Alidede Mahallesi’nde...

MAGANDA TANIDIK ÇIKTI
Adana’da pazarda küfür ettiği şahıs tarafından darp edilince eve gidip pompalı tüfeği alarak pazara gelip rastgele ateş eden zanlı bir kadını boynundan ağır yaraladı.
Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Alidede Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, S.A. (14) Alidede Mahallesi’nde pazara arkadaşlarıyla birlikte gelerek yaklaşık bir hafta önce mahallede hırsızlık yaparken kendilerine karşı çıkan Y. ailesiyle tartışmaya başladı. Bu arada S.A., aileye küfür etti. Aileden biri S.A.’nın yanına gelerek onu darp etti. Bunun üzerine S.A. kaçıp eve gelerek pompalı tüfeğini alıp tekrar pazara geldi. S.A. pazara gelip rastgele ateş açmaya başladı. Bu sarada pazara gelen Yasemin Kaya (43) boynundan yaralandı. Kadının yaralandığı öğrenen şahıslar hemen olay yerinden kaçtı. Kaya olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Kaya, hastanede doktorların uzun süre uyguladığı kalp masajı ve kan takviyesiyle yeniden hayata döndürüldü. Kaya’nın çocukları ve yakınları hastane acil servisinde gözyaşlarına boğuldu. Kaya hayatta kalma mücadelesi verirken polis mahallede geniş çaplı operasyon başlattı. Yapılan operasyon sırasında S.A. olay yerine yakın Sarıyakup Mahallesi Alemdar Camii yanındaki boş arazide pompalı tüfekle birlikte yakalandı. Zanlının yaşı küçük olduğu için çocuk şube müdürlüğüne teslim edildi. Zanlının ifadesini çocuk olduğu için savcı alacak.
"POLİS İBRAHİM ARAS’I ÖLDÜRMEKTEN İŞLEM YAPTI"
15 Haziran 2014 tarihinde Hürriyet Mahallesi 2067 sokakta terör örgütü PKK lehine yapılan korsan gösteri sırasında 15 yaşındaki İbrahim Aras isimli bir çocuk ölü olarak bulunmuştu. Çocuğun polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet ederek öldüğü iddia edilmişti. Ancak yapılan incelemede çocuğun çok yakın mesafeden kafasına isabet eden pompalı tüfek saçmalarıyla hayatını kaybettiği, polisin envanterinde de pompalı tüfek bulunmadığı ortaya çıktı. Olay sırasında uyuşturucu tacirlerinin polise ara sokaktan pompalı tüfekle ateş açtığı sırada gösteriye katılan İbrahim Aras’ın birden torbacının önüne geçmesiyle yakın mesafeden kafasının arkasına saçmaların isabet ederek öldüğü belirlendi. Polis bunun üzerine görgü şahitleriyle yaptığı birebir görüşmelerde o gün mahallede pompalı tüfekle ateş eden kişinin S.A. olduğunu tespit etti. S.A. o zaman yaşı 13 olduğu için çocuk şube müdürlüğü alarak savcılığa sevk etti. S.A., Aras’ı öldürmek suçlamasında savcıya verdiği ifadede, "Benim yaşım itibariyle silah kullanmak imkansız" demişti. Ancak o olaydan 7 ay sonra S.A. yine pompalı tüfekle bu kez pazara alışveriş yapmaya gelen bir kadını vurdu. Kadın hastanede hayatta kalma mücadelesi veriyor. 14 yaşındaki S.A.’nın değişik suçlardan 20’den fazla suç kaydı olduğu da öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER