Mağaza Market-Sen: "A101 son kullanma tarihi geçen ürünleri satıyor"

Mağaza Market-Sen, A101 mağazalarında son kullanma tarihi geçen ürünlerin çalışanlara zorla sattırıldığını öne sürdü. Mağaza Market-Sen, bozuk sütlerin bölge sorumluları tarafından kasadan geçirildiği ve son kullanma tarihi geçen tavuk paketlerinin üzerindeki etiketlerin silinip ürünlerin şoklanarak satışa çıkarıldığını açıkladı.

Mağaza Market-Sen: "A101 son kullanma tarihi geçen ürünleri satıyor"

Mağaza Market-Sen A101 Koordinasyonu tarafından yapılan açıklama şöyle;

A101’in bozuk ürün rezilliğini bakanlık seyrediyor biz seyretmeyiz

A101’in son kullanma tarihi geçen ürünleri zorla sattırma politikası hâlâ devam ediyor. Mağaza Market-Sen üyeleri, bu rezilliğe son vermek için çektiği görüntüleri sendikasına ulaştırdı.

Gelen görüntülerde bir değil üç skandal var. Birincisi; bozuk sütler bölge sorumlusu tarafından kasadan geçirtiliyor. Bu ürünler “çöpe gidiyor” ama parasını A101 işçileri ödüyor. İkincisi; bozuk, patlamış, satılamayacak ürünler fire olarak yazdırılmadan çöpe attırılıyor.

Envanter sayımında çıkan bu açıkları A101 işçileri ödüyor.

Üçüncüsü; bozuk tavukların son kullanma tarihi siliniyor.

Şoklanarak satışa sunuluyor.

A101 patronları her zararını işçinin sırtına yüklüyor. Bozuk ürünleri sahtekârlıkla satma suçuna işçileri de ortak etmeye çalışıyor. İşçiler ne patronların ne de bu suçun ortağı olmayacak. İşte Mağaza Market-Sen üyeleri bu rezilliği bir kez daha ortaya çıkarıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut inalöz
Mahmut inalöz - 5 ay Önce

Reyondaki fiyatlarla kasadaki fiyatlar hiçbir zaman aynı degil görmezsen kitliyorlar

SIRADAKİ HABER