'Mahrem abilere' operasyon!

KONYA’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olan pilotların verdiği ifadeler ve yapılan çalışmalar doğrultusunda örgütün Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan sorumlu olan 'Mahrem Abi’lere yönelik operasyon başlatıldı.

'Mahrem abilere' operasyon!
Operasyon kapsamında 120 kişiye gözaltı kararı alınırken, polis bu sabah Konya başta olmak üzere 30 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Gözaltı işlemlerinin halen devam ettiği bildirildi.
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Konya'da bulunan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na bugüne kadar çok sayıda operasyon düzenlendi. Operasyonlarda gözaltına askeri personelden itirafçı olanlar ifadelerinde, örgütün yapılanmasını anlattı. Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olan askeri personelin verdiği ifadeler ve polisin yaptığı çalışmalar doğrultusunda örgütün Hava Kuvvetleri personeli’nden sorumlu olan 'Mahrem Abi’ olarak nitelendirilen kişiler de tespit edildi. Yapılan tespit ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından 120 kişi hakkında 'Anayasayı ihlal, yasama organını engellemeye teşebbüs, hükümete karşı isyan ve silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından yakalama kararı çıkartıldı.

Polis tarafından yapılan fiziki ve teknik takibin ardından bu sabah operasyon için harekete geçildi. Konya merkezli 30 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda örgütün Hava Kuvvetleri’nin Mahrem Abi’leri göz altına alınmaya başlandı. Gözaltına alınan Mahrem Abi’ler sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Gözaltı işlemlerinin ise halen devam ettiği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER