Mali Müşavir Murat Karaca’dan Vergi Borcu Olan Mükelleflere Yapılandırma Uyarısı

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Murat Karaca, 6552 sayılı torba yasa içerisinde yer alan vergi ve SGK borçlarının yapılandırılmasına yönelik verilen sürenin 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldığını belirterek, vergi ve SGK borcu olan...

Mali Müşavir Murat Karaca’dan Vergi Borcu Olan Mükelleflere Yapılandırma Uyarısı
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Murat Karaca, 6552 sayılı torba yasa içerisinde yer alan vergi ve SGK borçlarının yapılandırılmasına yönelik verilen sürenin 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldığını belirterek, vergi ve SGK borcu olan vatandaşların verilen bu hakları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.
Kamuoyunda torba kanun olarak anılan 6552 sayılı iş kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun 11 Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlandığı belirten Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Murat Karaca, “Kanun ilk yayınlandığında vergi ve SGK prim borcu bulunan vatandaşlar için son yapılandırma tarihi 1 Aralık olarak belirlendi. Gelen yoğun talepler üzerine bu süre 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Vergi ve SGK borcu bulunan vatandaşlarımızın verilen bu fırsatı iyi değerlendirmelerini ve borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu iyi bir fırsattır, bu fırsatın iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Bu fırsattan yararlanmak isteyen mükelleflerin de işlemleri son güne bırakmadan biran önce tamamlamalarını istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326