Manken Dilara Kurşun’a cinsel saldırı davasında karar

2016 Miss Turkey yarışmasına katılan ve profesyonel olarak modellik yapan Dilara Kurşun, geçen yıl cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Tufan Kılıç, hakkında beraat kararı verildi. Mahkeme kararında, şikâyetçinin beyanları dışında, cezalandırma için yeterli delil bulunmadığını bildirdi.

Manken Dilara Kurşun’a cinsel saldırı davasında karar

Model Dilara Kurşun 16 Haziran 2021 tarihinde, eski sevgilisi Tufan Kılıç'tan, kendisine cinsel saldırı girişiminde bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Kurşun'un şikayeti nedeniyle yapılan soruşturmada Kılıç hakkında 13 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. İddianamede, olay günü Kumköy sahilinde buluşan Kılıç ve Kurşun arasında tartışma yaşandığı anlatıldı. İddianamede, Dilara Kurşun'un ifadesinde, Kılıç'ın boğazını sıktığı, saçından tutup şiddet uyguladığı, kıyafetlerini çıkarmaya çalışıp öperek, hakaret ettiğini anlattığı belirtildi. Kılıç hakkında, 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Hakaret' ve 'Basit tehdit' suçlarından toplam 13 yıl 4 aya kadar hapsi cezası talebiyle dava açıldı.

"Şikâyetçinin ifadesi dışında ceza için yeterli delil yok"

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına şikayetçi Dilara Kurşun ve sanık Tufan Kılıç katılmadı. Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanık Tufan Kılıç'ın üzerine atılı suçu işlediğine dair şikayetçi Dilara Kurşun'un beyanları dışında, cezalandırılma için yeterli delil bulunmadığını ifade etti. Mütalaada, sanık Tufan Kılıç'ın 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Hakaret', 'Basit tehdit' suçlarından beraatına karar verilmesi talep edildi.

Sanık avukatı Ali Osman Kahraman mütalaaya katıldıklarını belirterek müvekkilinin beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Tufan Kılıç'ın üç ayrı suçtan da beraatına karar verdi. Kararın açıklanmasının ardından Dilara Kurşun'un avukatı Emek Emre karara itiraz edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER