Marmaris’te Havuz Kimyasallarının Bulunduğu Depoda Yangın Çikti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir sitenin havuz kimyasallarının bulunduğu depoda çıkan yangında zehirli gazdan etkilenen 6 kişi tedavi altına alındı.Olay, gece Camiavlu mahallesi 544 sokaktaki bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre;...

Marmaris’te Havuz Kimyasallarının Bulunduğu Depoda Yangın Çikti
Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir sitenin havuz kimyasallarının bulunduğu depoda çıkan yangında zehirli gazdan etkilenen 6 kişi tedavi altına alındı.
Olay, gece Camiavlu mahallesi 544 sokaktaki bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Sitenin havuz suyunda kullanılan ve depodan saklanan 60 kilo civarındaki sıvı klor ve klor tozlarının birleşmesi sonucu yangın meydana geldi. Site personeli itfaiyeye haber verdi. Kimyasalların birleşmesiyle oluşan zehirli gaz depodan dışarı sızmaya başladı. Olay yerine kısa zamanda ulaşan itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Söndürme çalışmaları sırasında gazdan etkilenen 3 itfaiye görevlisine olay yerinde ambulansla müdahale edilirken 3 site sakini de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis, çıkan zehirli gaz nedeniyle siteyi boşaltırken, çevre sakinlerini de evlerinden çıkmamaları ve yangın yerine yaklaşmamaları konusunda sık sık anonsla uyarı yaptı. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER