Melih Gökçek suç duyurusunda bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) hakkında suç duyurusunda bulundu.

Melih Gökçek suç duyurusunda bulundu

Gökçek, odayı kendisi hakkında yalan ve yanlış beyanlarda bulunmak, ayrıca odanın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu gerekçesi ile savcılığa başvurdu. Gökçek’in diğer meslek odaları hakkında da suç duyurusunda bulunduğu duyumunu aldıklarını kaydeden ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, yaptığı kısa açıklamada 26 Ocak Pazartesi günü savcılığa giderek ifade vereceklerini belirtti. Bozoğlu, “İfade vermemizin ardından saat 11.30'da Ankara Adliyesinin önünde yapacağımız basın açıklaması ile savcıya verdiğimiz ifadeyi ve bugüne kadar söylemediklerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

Yaşanılanların 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' atasözünü hatırlattığını söyleyen ÇMO Başkanı, “Sayın Gökçek görevini yapmak yerine, saldırmayı, kavga ortamı yaratmayı, hedef göstermeyi seçiyor. Biz bugüne kadar yalnızca hukuka güvendik, hukuk, bilim ve gerçekler çerçevesinde hareket ettik. Alnımız açık, korkumuz yok. Bundan sonra da bilim ve hukuk çizgisinde mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
metinn
metinn - 6 yıl Önce

cmo ya derim ki madem bilimve huku cercevesinde mucadele edeceksiniz oz aman basin aciklamasi ne demek oluyor sacmalamyiniz söyledikelriniz ile örtusmeyen durus icindesiniz size innamiyrouz artik isiniz hukumet ve akp belediyelerini karalamak yemezler gözumm.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327