Melikgazi Belediyesi Son Bahar Temizlik Kampanyası

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İlçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerde çok yönlü sonbahar temizlik kampanyasının başlatıldığını söyledi.2 su tankeri, 6 adet süpürge makinesi, 3 yol süpürge kamyonu ve...

Melikgazi Belediyesi Son Bahar Temizlik Kampanyası
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İlçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerde çok yönlü sonbahar temizlik kampanyasının başlatıldığını söyledi.
2 su tankeri, 6 adet süpürge makinesi, 3 yol süpürge kamyonu ve 60 kişiden oluşan temizlik ekibi ile sonbahar temizlik kampanyasının startını Çarşı Bölgesi Millet Caddesinde verdiklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç ”Daha temiz bir Kayseri, daha temiz bir Melikgazi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılması gereken rutin temizliğin dışında sonbahar temizlik kampanyası ile özellikle arka sokaklarda yoğun kullanılmayan kaldırım ve yollarda temizlik yapıyoruz. Bölgenin mıntıka temizliği yapıldıktan sonra, motorlu tırpanlar ile kaldırımlar yabancı otlardan arındırılıyor. Süpürge araçlarımız ve temizlik elemanları ile de toplanıyor. Mahallede yer alan otoparklar, çocuk oyun grupları gibi yerlerin içinde ve çevresinde büyümüş olan otlarda bu çalışma ile temizleniyor. Ayrıca boş arsalardaki otlar hem temizleniyor hem de arazi greyderlerle düzleniyor. Çarşı içerisinde yer alan yol, kaldırım gibi alanlarda ise deterjanlı su ile yıkıyoruz. Her pazaryerini deterjanlı su ile temizliyoruz.”dedi
Her gün 2-3 mahalle de
Başkan Dr. Büyükkılıç, sonbahar temizlik kampanyasının her gün 3-4 mahalle de olmak üzere tüm mahalleler temizleninceye kadar devam edeceğini kaydetti.
Temizlik konusunda daha duyarlı olalım
Çarşı içi Cumhuriyet Mahallesinde başlatılan Deterjanlı su ile yıkama çalışmasının Kayseri’nin şehir imajı ve çevre temizliği açısından önemli olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçede yaşayan herkesi temizlik konusunda daha duyarlı olmaya davet ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER