Memurun emekli ikramiyesi artacak!

2.8 milyon memurun emekli ikramiyesi hesaplaması değişiyor. Ay ve günler de hesaplamaya katılacak.Düzenlemeyle birlikte emekli ikramiyesi artacak. Enerji Bir-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurarak, memurların emekli ikramiyesi hesaplamasında, çalışılan aylar ve günlerin de dikkate alınmasını talep etti.

Memurun emekli ikramiyesi artacak!
Enerji Bir-Sen Başkanı Hacı Bayram Tonbul, memurların emekli ikramiyesinin hesaplanmasında çalışılan yılların dikkate alındığını, gün ve ayların ise hesaplamaya dahil edilmediğini söyledi. İşçilerin kıdem tazminatında aylar ve günlerin de hesaplandığına dikkati çeken Tonbul, bu durumun işçi ile memurlar arasında adaletsizliğe yol açtığını savundu. Memurlar için önemli sorun olarak gördükleri bu konunun, basit düzenlemelerle çözülebileceğini aktaranTonbul, şunları kaydetti:

"GEREKİRSE YARGIYA GİDECEĞİZ"

"28 yıl 11 ay 20 gün hizmet süresi olan bir memurun emekli ikramiyesi, sadece 28 yıldan hesaplanıyor. 11 ay 20 günlük ikramiyesi memura verilmiyor. Sorunun çözümü için SGK'ya başvurduk. Çözülmezse yargıya gideceğiz." 


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326