Mersin İdmanyurdu'nun sahası neden kötü?

Mersin İdmanyurdu ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada sahanın zemininin bozuk olması maçın maçtan çok konuşuldu. Peki Mersin İdmanyurdu'nun sahası neden kötü?

Mersin İdmanyurdu'nun sahası neden kötü?

2014-2015 sezonu Spor Toto Süper Lig, Cuma günü oynanan karşılaşmalar ile başladı. Çim uzmanı Tarık Uslu, Mersin İdmanyurdu ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada saha zemininin kötü olmasının nedenini açıkladı.

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli çim uzmanlarından ve şu an yurt dışında olan Tarık Usu, Türkiye’deki çim sahaların durumunu ve yapılması gerekenleri anlattı. Katar, Dubai, Afrika, Fransa, Danimarka, Türkmenistan gibi ülkelerde dünyaca ünlü firmalara danışmanlık yaparak yeni çim sahalar kazandıran Uslu, şimdilerde Türkmenistan’da 2017 Asya Olimpiyatları için çim saha hazırlıyor. Uslu, “Biz 50 derece sıcaklık olan ülkelerde yapılamaz denen çim sahaları dünya sporuna kazandırdık. Önemli olan doğru zamanda doğru tohumu ekmek. Mevsimsel olarak tohum kullanıyoruz. Drenaj da önemli. Bir de özel hazırladığımız kimyasalları kullanıyoruz. Çimleri tohum deneme tesisimizde yetiştiriyoruz. Mersin’de doğru zamanda doğru tohum kullanılmadığı için saha bu halde karşımıza çıktı” dedi.
Uslu ayrıca Türkiye’de denetim mekanizmasının da doğru çalışmadığını öne sürdü.


Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER