Meski’den ’bilgi Güncelleme’ Uyarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, yasa gereği Mersin il sınırlarındaki tüm abonelerin bilgilerini güncellemeleri gerektiğini belirterek, 31 Mart 2015’e kadar bilgilerin güncellenmesi...

Meski’den ’bilgi Güncelleme’ Uyarısı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, yasa gereği Mersin il sınırlarındaki tüm abonelerin bilgilerini güncellemeleri gerektiğini belirterek, 31 Mart 2015’e kadar bilgilerin güncellenmesi uyarısında bulundu.
MESKİ Genel Müdürü Aybak, yazılı bir açıklama yaparak, yasal zorunluluklar nedeniyle Mersin il sınırlarındaki tüm abonelerden, abonelik bilgilerini güncellemelerini istedi. Aybak, MESKİ görevlilerince gerek adreste yapılan kontrollerde gerekse abone kayıtlarında yapılan incelemelerde, aboneliğin başkası adına kayıtlı olmasına rağmen kendi adlarına abone sözleşmesini yenilemeden su kullanımı yapıldığının tespit edildiğini bildirdi. Ayrıca, T.C. kimlik numaralarının kullanılmadığı, MESKİ tarafından herhangi bir bilgilendirme konusunda kısa mesaj (SMS) göndermek için birçok vatandaşın mobil telefon numaralarının kurum kayıtlarında bulunmadığını ifade eden Aybak, “Bu durumun yapılan işlemlerde ve iletişimde aksamalara neden olduğu tespit edilmiştir. Vatandaşlarımıza daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet sunmamız için abonelik bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Bu konuda, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nda ‘Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası kurumlar ile diğer gerçek ve tüzel kişilerin her türlü işlem ve kayıtlarında esas alınması zorunludur’ hükmü var. MESKİ Genel Müdürlüğümüz Tarifeler Yönetmeliği’nin 56. maddesinin 10. fıkrasında ise ‘Daha önceden abone işlemi yapılmış bir aboneliğin el değiştirmesi halinde, abone sözleşmesinin yenilenmesi şarttır. Aksi halde, mevcut aboneliğin suyu kesilir ve yeni sözleşme yapılıncaya kadar su açılmaz’ denilmektedir. Ayrıca, MESKİ Genel Müdürlüğümüz Tarifeler Yönetmeliği 65. maddesi 4. fıkrası uyarınca ‘Her ne sebeple olursa olsun meskenlerin içine sayaçlar konulamaz’ yaptırımı var. Genel Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızın/tüzel kişilerin adreslerine bırakılan formu eksiksiz olarak doldurarak 31 Mart 2015 tarihine kadar Abone İşleri Daire Başkanlığımıza veya Şube Müdürlüklerimize şahsen müracaat ederek bilgi güncellemeleri yapılması gerekiyor. Abonelerimizin göstereceği duyarlılığa şimdiden teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327