Mhp’li Vural: “yüce Divan’a Göndermeme Kararı Milletten Güvenoyu Almamıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, 4 eski bakanla ilgili TBMM’de yapılan oylamaya ilişkin, "Yüce Divan’a göndermeme kararı milletten güvenoyu almamıştır” dedi.MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de basın toplantısı...

Mhp’li Vural: “yüce Divan’a Göndermeme Kararı Milletten Güvenoyu Almamıştır”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, 4 eski bakanla ilgili TBMM’de yapılan oylamaya ilişkin, "Yüce Divan’a göndermeme kararı milletten güvenoyu almamıştır” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek, Yüce Divan oylamasını değerlendirdi. Vural, Meclis Genel Kurulu’nda dün 4 eski bakanla ilgili yapılan Yüce Divan oylamasıyla ’rüşvet ve yolsuzluğun AK Parti milletvekilleri tarafından tescil edildiğini’ iddia ederek, “Rüşvet yolsuzluk 4 bakanın meselesiydi. Dünkü oylama ile AKP’nin savunması geçersiz kaldı, AKP zihniyeti meselesi haline gelmiştir. 276 oyu alamamıştır ama herhangi bir delil yoktur, şüphe yoktur diyerek Yüce Divan kararını vermeyen komisyon, Meclis’te güvenoyu alamamıştır” dedi.
Vural, “Ne derse desin Yüce Divan’a göndermeme kararı milletten güvenoyu almamıştır. 50’ye yakın AKP’li milletvekili de rüşvet ve yolsuzluk olduğunu ifade etmiştir ve bu yönde oy kullanmıştır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327