MİLLETVEKİLİ KAHVECİ YENİCE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Yenice İlçesi’nde yapımı devam eden seyir terası ve Yenice Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemelerde bulundu.İlçede incelemelerde bulunan Kahveci, “Yeniceli hemşerilerimiz, MYO kurulması aşamasında...

MİLLETVEKİLİ KAHVECİ YENİCE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Yenice İlçesi’nde yapımı devam eden seyir terası ve Yenice Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemelerde bulundu.
İlçede incelemelerde bulunan Kahveci, “Yeniceli hemşerilerimiz, MYO kurulması aşamasında dernek kurarak okulun ilk temelini attılar. Gerçekten burada devlet millet kaynaşmasının en güzel örneğini gösterdiler” dedi.
Her hafta sonu bir dizi ziyaretlerde bulunarak ilçeleri dolaşan ve ilçelerde yapılan devlet yatırımlarını inceleyen Milletvekili Osman Kahveci, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, il ve ilçe teşkilatı ile birlikte mevcutta yapımı devam eden seyir terası ve MYO’ da incelemelerde bulundu.
Yenice ilçesinde ilk önce esnafları ziyaret eden ve ardında da yapımına devam edilen seyir terasına geçen Kahveci, “Seyir terası Yenice’nin turizmi açısında fevkalade önemli olan ve Yenice’yi daha da fazla tanıtacak olan seyir terası yanında bungalov evleri ile birlikte burada bir köy kent manzarası oluşturabilecek önemli bir tesis de yapılan faaliyetleri gördük. Belediye başkanımızın yapmış olduğu en önemli hizmetlerden bir tanesi de Yenice’ye bu hizmet olacak. Bu çalışma ile ilgili Belediye Başkanımızdan yeterli bilgileri aldık. Sıkıntılar ve ihtiyaçlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Gördük ki terasta inşallah, bu önümüzdeki yazda artık buralarda bungalovları bitiremesek de terasları hizmete açacağız. Bunun için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor” dedi.
“YENİCELİLER, DEVLET MİLLET KAYNAŞMASININ EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ GÖSTERDİLER”
Seyir terasında incelemelerinin ardından yapımına devam edilen Meslek Yüksek Okulu inşaatına geçen Kahveci, MYO’nun kurulmasında Yenicelilerin dernek kurarak okulun ilk temellerini attıklarını ve devlet millet kaynaşmasının en güzel örneklerini gösterdiklerini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;
“ Yeniceli hemşerilerimiz MYO yapımı için bir dernek kurdular ve ilk harcını, temelini attılar. Tabi i böylesi bir okulun sadece Yeniceli hemşerilerimizin imkanları ile yapılabilmesi mümkün değildi. Bizde devletin imkanlarını harekete geçirdik. Önce Yenice’de MYO kurulması ile ilgili kanuni bir süreç vardı. Bu süreci tamamladık. Buranın YÖK’ten kararını çıkarttırdık, sonrada resmi gazetede yayınlanmak suretiyle de bakanlık, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığının onayı ile birlikte Yenice MYO hukuki sürecini atlattık. İkinci süreçte bu okulun üniversite kanalı ile yapılmasıydı. Bu konuda üniversite ile yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra devletin kaynakları ile okulun yapımının devam etmesiydi. Bu konuda gerekli finansın kaynağını bulduk ve şimdi görüldüğü üzere okulu dernekten, devlet teslim aldı. Şuanda da müteahhitti ile de görüştüm, inşallah önümüzdeki yıl mayıs ayında bitireceğini söylüyor. Tabi biz eylüle kadar tolerans sağlıyoruz, okulların eylülde açılacak olmasından dolayı. Görüldüğü üzere hedefimize Yenice olarak ve vermiş olduğumuz sözü adım adım takip ederek ulaşıyoruz. Şuanda da bir sıkıntı görünmüyor; çatıları kapanmış, kaba inşaatı bitmiş, artık ince inşaat sürecini yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki sezonda Yenice hukuki anlamda okuluna kavuşmuştu, şuanda öğrencileri zaten var; ama fiilen önümüzdeki yıl bu okulda faaliyete başlayacak. Okulumuzun müdürünün atandığı bilgisini de aldık. Yenice’mize hayırlı uğurlu olsun.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326