Milli Takım'da bir sakatlık daha!

A Milli Takım'da Semih'in ardından Oğuzhan'dan da kötü haber geldi. İki oyuncu sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

Milli Takım'da bir sakatlık daha!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerindeki ilk maçını 9 Eylül Salı günü İzlanda ile oynayacak A Milli Takım'da Semih Kaya ve Oğuzhan Özyakup sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

İlk kötü haber Semih'ten geldi

Sakatlığı yüzünden Danimarka ile yapılan hazırlık maçında forma giymeyen Galatasaraylı savunmacı Semih Kaya ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:
"A Milli Takım'da sakatlığı bulunan Semih Kaya; yoğun ve hızlandırılmış tedavi programına rağmen 9 Eylül'de oynanacak İzlanda maçına yetişemeyecek durumda olduğu için kadrodan çıkarıldı.
Semih Kaya'nın A Milli Takımın Danimarka ve İzlanda maçları kampının başında yapılan ortopedik muayene ve MRI tetkikleri sonucunda sağ baldır arka adalesinde (Gastrocnemius) Tip 3A yırtık tespit edilmış ve bunun üzerine hemen tedavisine başlanmıştı."

Semih'ten sonra Oğuzhan da kadrodan çıkarıldı

Danimarka maçında ilk yarıda milli formayı terleten Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Oğuzhan Özyakup da kadrodan çıkarıldı.
TFF'nin sitesinde yer alan açıklamada, "A Milli Takım kampına katılmadan önce kulübünde belinden geçirdiği eski sakatlığı İskoçya'da tekrarlayan Oğuzhan Özyakup, ağrıları artınca tedavisine İstanbul'da devam edilmesi uygun görülerek aday kadrodan çıkarıldı. Oğuzhan, daha önce aday kadrodan çıkarılan Semih Kaya ile birlikte ile Türkiye'ye dönecek" denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER