Mühimmat Deposu Patlamasının Yıl Dönümünde Anma Töreni

Afyonkarahisar’da 5 Eylül 2012’de 25 askerin şehit olduğu patlamanın ardından bugün olayda hayatını kaybedenler için kışlada anma töreni düzenlendi.Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda patlamanın yaşandığı ve sonrasında...

Mühimmat Deposu Patlamasının Yıl Dönümünde Anma Töreni
Afyonkarahisar’da 5 Eylül 2012’de 25 askerin şehit olduğu patlamanın ardından bugün olayda hayatını kaybedenler için kışlada anma töreni düzenlendi.
Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda patlamanın yaşandığı ve sonrasında kapatılan deponun önünde, sabah saatlerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından anma töreni düzenlendi. Olayda hayatını kaybeden şehit askerlerin aileleri ve yakınları kışlaya gelerek evlatlarının şehit olduğu depo önünde gerçekleştirilen askeri törene katıldı. Kışla girişinde rütbeli komutanlar tarafından karşılanan aileler, askeri birliğe ait otobüslerle patlamanın yaşandığı bölgeye götürüldü. Bazı ailelerin sinir krizleri geçirdiği törende, ailelerin uzun süre ağladıkları ve ağıtlar yaktıkları görüldü. Törenin ardından aileler kendileri için hazırlanan taziye çadırına geçti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER