Mukaddes Akar Sokağı Asfaltlandı

Hakkari’de birçok iş yerinin bulunduğu ve yıllardır toz toprak içerisinde olan Mukaddes Akar Sokağı’nın asfaltlanması esnafları sevindirdi.Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Mukaddes Akar Sokağı belediye ekipleri tarafından...

Mukaddes Akar Sokağı Asfaltlandı
Hakkari’de birçok iş yerinin bulunduğu ve yıllardır toz toprak içerisinde olan Mukaddes Akar Sokağı’nın asfaltlanması esnafları sevindirdi.
Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Mukaddes Akar Sokağı belediye ekipleri tarafından asfaltlanarak güzel bir görünüme kavuşturulması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Çevresinde birçok iş yerinin bulunduğu sokağın ortasına masa bırakan bazı esnaflar ise yıllar sonra da olsa burada çay içmenin sevinci ve mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Belediye ekiplerine bu duyarlıktan ötürü mahalle sakinleri adına teşekkür eden Bulak Mahalle Meclisi sözcüsü İsmail Akar, ”Çarşı merkezinde bulunan ve binlerce kişinin geçtiği sokak, yıllardır toz toprak içindeydi. Bu yüzden birçok esnaf, araçların geçişi esnasında iş yerlerinin kapısını aşırı tuz bulutundan dolayı kapatmak zorunda kalıyordu. Sokağın asfaltlanmasıyla birlikte esnaflar, ilk defa masa ve sandalyeleri dışarı çıkartarak açık havada çay içmenin mutluluğunu yaşadılar. Mukaddes Akar sokağını asfaltlayarak güzel bir görünüme kavuşturan başta Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER