Müsiad Mardin Şubesi’nden Vali Taşkesen’e Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi Yönetimi, Vali Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret etti.MÜSİAD’ın Genel Kurul’a katılımından ötürü Mardin Valisi Mustafa Taşkesen’e teşekkürlerini iletmek üzere...

Müsiad Mardin Şubesi’nden Vali Taşkesen’e Ziyaret
Müstakil Sanayici ve İşadamları derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi Yönetimi, Vali Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret etti.
MÜSİAD’ın Genel Kurul’a katılımından ötürü Mardin Valisi Mustafa Taşkesen’e teşekkürlerini iletmek üzere gerçekleşen ziyarete MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nureddin Kasap, 2. Dönem MÜSİAD Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
MÜSİAD’a başarı dileklerini ileten Vali Taşkesen, halkın katılımının olmadığı çalışmaların başarıya ulaşma şansının olmayacağını, MÜSİAD gibi değerli STK’ların yapacakları güzel hizmetlerin olacağını, valilik olarak ta bu hizmetlerin yanında ve destekçisi olacaklarını ifade etti.
Barış sürecinin konuşulduğu sohbette MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kasap ise, "Bölgenin geleceği açısından hükümetin en önemli icraatlarından olan çözüm sürecinin mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Bu sürecin zafiyete uğratacak davranış ve tutumlardan mutlaka kaçınmamız gerekiyor" dedi.
Çözüm sürecinin nihayete erdirilmesi durumunda bölgenin Ortadoğu’nun cazibe merkezi olacağını belirten Kasap, bölgenin yıllardan beri yaşadığı sıkıntıların biteceğini, akan kan ve gözyaşının dineceğini farklı din, dil ve etnik yapıların kardeşçe yaşayabileceklerini söyledi.
Kurumlar arası işbirliğine de değinen Kasap, "Mardin’de faaliyet gösteren STK’lar ve kurumlar olarak Mardin’in gelişimi ve değişimi adına azami derecede işbirliği ve diyalog içinde olmamız Mardin’e ciddi anlamda kazanım sağlayacaktır. Bununda, kurumlar arası diyalog kanallarının sürekli açık olmasına bağlıdır" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327