Muş’ta Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna Yemek

Muş Garnizon Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilere yemek verildi.İl Garnizon Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilere yönelik düzenlenen programa katılan Vali Vedat Büyükersoy, özgürlük ve bağımsızlığımızda...

Muş’ta Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna Yemek
Muş Garnizon Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilere yemek verildi.
İl Garnizon Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilere yönelik düzenlenen programa katılan Vali Vedat Büyükersoy, özgürlük ve bağımsızlığımızda şehit ve gazilerin payının çok büyük olduğunu vurguladı. Büyükersoy, “Gazilerimize, şehitlerimize şükran ve minnet duymaktayız. Onlar olmasaydı bizler bu topraklarda özgür bir şekilde, hür olarak yaşama imkânına sahip olamazdık. Bugün eğer bu topraklarda kendimiz, eşimiz, çocuklarımız hür ve müreffeh bir şekilde yaşıyorsak, bunda bu vatan, bu bayrak uğruna şehit olan, gazi unvanına kavuşanların çok büyük emekleri vardır. Onlar, kanları ile canları ile bedel ödediler. Onlara ve yakınlarına teşekkür ediyor, şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek istiyorum. Bu coğrafya, hiç şüphesiz ki sadece bu coğrafya üzerinde yaşayan insanlara ait değil. Bunun dışında Gelibolu’da, Çanakkale’de ya da İstiklal Savaşı’nda canını veren, şehitlik mertebesine ulaşan Bağdatlı, Şamlı, Humuslu, Süleymaniyeli, Erbilli şehit ve gazilerimiz de var. Bunu şu sebepten dolayı ifade ediyorum. Bazı kişi ya da gruplar ‘bu mülteciler nereden geldi ülkemize’ diye düşünüyorlar ve hatta sitem ediyorlar, ama onların bu ülkede tapuları var. Bu tapular, onların dedeleri, babaları, amcaları tarafından alındı. Bu tapu Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda alındı. Ev sahibini, mülk sahibini sıkışık zamanında ülkeye almamak, kabul etmemek düşünülemez. Bu ülke mağdurların, gariplerin ülkesidir. Böyle bir ülkenin vatandaşı, yurttaşı olmaktan her zaman onur duyduk” diye konuştu.
Düzenlenen program, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından davetlilere hediyelerin takdimiyle sona erdi.
Programa Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Vali Yardımcısı Ercan Öter, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Osman Nuri Çevik, İl Emniyet Müdürü Faik Aksu, askeri erkân ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326