"MÜTEAHHİTLİK OKULU" İLK MEZUNLARINI VERDİ

Çağ Üniversitesi ve Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) tarafından hayata geçirilen “Müteahhitlik Okulu" ilk mezunlarını verdi.AKAMDER üyelerine verilen ve “İnsan Yönetimi”, “Mesleki Hukuk” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği”...

Çağ Üniversitesi ve Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) tarafından hayata geçirilen “Müteahhitlik Okulu" ilk mezunlarını verdi.
AKAMDER üyelerine verilen ve “İnsan Yönetimi”, “Mesleki Hukuk” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği” ana başlıklarından oluşan, 5 ay süren sertifika programında, Yönetim Teknikleri, Değişim Yönetimi ve İş Dünyası’nda Uygulamaları, İş Yerinde Verimliliği Arttırma Yöntemleri, İletişim ve Vücut Dili, İkna Yöntem ve Becerileri, Türkiye Ekonomisinin Özellikleri ve Kıbrıs İş Olanakları - Konferans, Temel Hukuk, Hizmet Sözleşmeleri, KİK Uygulamaları, Vergi, İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında kapsamlı bir eğitim verildi.
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, diploma töreninde 27 Avrupa ülkesinde, 700 milyon nüfusun ve 20 milyar Euro Gayri Safi Milli Hasıla’ya sahip Avrupa ülkelerinin toplamında 80 bin müteahhit varken, ülkemizdeki müteahhit sayısının 300 bin olduğuna dikkat çekerek, "Elini kolunu sallayanın bu sektöre rahatça girebildiği, 1 daireyi 1’den fazla kişiye satabilme yetkisini kendine yakıştıran veya çarşıdan aldım 100 metrekare eve geldim 80 metrekare zihniyetiyle proje üretmeyi kolayca yapabilenlere bizler ’müteahhit bozuntusu’ diyoruz” dedi.
Ülkede lokomotif sektörlerin başında gelen inşaat sektörünün liderlerinin ehil kimlikler olmasına çaba sarfettiklerini belirten Karslıoğlu, "Bu yüzden de bu son derece önemli projeyi hayata geçirdik. Diğer illerden de örnek alınan projemizin, benzeri çalışmalarının hazırlığının yapıldığı bilgisini almaktayız” diye konuştu.
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci de yaptığı konuşmada, “Sivil toplum kuruluşlarına akademik destek vermek, misyonumuzun bir parçası. Ülkemizdeki sektörlerde özellikle de inşaat sektörü gibi lokomotif bir sektörün dümenindeki kişilerin alanlarında ehil kimlikler olmaları önemli. Bu sebeple Çağ Üniversitesi olarak, AKAMDER tarafından talep edilen Müteahhitlik Okulu Sertifika Programı’na büyük bir memnuniyetle yanıt verdik” dedi.
Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştiren, Çağ Üniversitesi ve AKAMDER işbirliği ile hayata geçen Müteahhitlik Okulu’nu başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Çetin Bedestenci, Çağ Üniversitesi Genel Sekreteri Veli Köroğlu, Çağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Öztürk, Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Koç, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü İskender Özdemir, Jeoloji Mühendisleri Oda Başkanı Mehmet Tatar ve Tüyap Bölge Müdürü Artuk Bagatur verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER