Nazilli’deki Laborant Cinayeti

Aydın’ın Nazilli İlçesinde önceki gün karısını 35 yerinden bıçaklayarak öldüren doktorun şizofren hastalığının çalışmasına engel bir durum olmadığı açıklandı.Nazilli Devlet Hastanesinde görevli şizofreni hastası biyokimya...

Nazilli’deki Laborant Cinayeti
Aydın’ın Nazilli İlçesinde önceki gün karısını 35 yerinden bıçaklayarak öldüren doktorun şizofren hastalığının çalışmasına engel bir durum olmadığı açıklandı.
Nazilli Devlet Hastanesinde görevli şizofreni hastası biyokimya uzmanı Hasan Kurtuluş, aynı hastanede görevli laborant teknisyeni eşi Ayşegül Kurtuluş’u 35 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Doktor Hasan Kurtuluş’un şizofreni hastası olması nedeniyle hastanede çalışmayı sürdürmesi kafalarda soru işareti bırakırken, Aydın Tabip Odası Bakanı Metin Aydın ve Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Nail Ündağ, bu gibi hastaların ‘çalışamaz’ raporu olmadığı sürece ilaç tedavisiyle günlük işlerini yapabileceğini ve çalışma hayatlarını devam ettirebileceklerini söylediler.
‘SAĞLIK RAPORU İLE ÇALIŞMASI GEREKİR’
Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Böyle bir hastalık tedavi gören insan dönem dönem atak dediğimiz nöbetler geçirebilir. İlaç tedavisi ile bu kişiler normal işlerine devam edebilir. Fakat atak anlarında hastalığın etkileri görülebilir. Böyle bir hasta için hastane yönetimi bu hastalıktan haberdar ise mutlaka sağlık kurul raporu istemesi gerekir. Mutlaka bu doktor arkadaşımızın sağlık raporu ile çalışması gerekir. Bu arkadaşımızın uzun süredir tedavi görmesi nedeniyle çalışmasına engel bir durum olduğu takdirde zaten ‘çalışamaz’ raporu da verilirdi. Bu rapor olmadığı sürece arkadaşın çalışmasına engel teşkil edecek bir durum söz konusu değil” dedi.
‘ÇALIŞMASINDA BİR SIKINTI YOK’
Şizofren hastası Hasan Kurtuluş’un çalıştığı Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Nail Ündağ ise, Hasan Kurtuluş’un düzenli olarak psikiyatri tedavisi gördüğünü hatırlatarak, “Bu arkadaşımız hem bizde psikiyatri tedavisi görüyor hem de 9 Eylül’de tedavi görüyor. Zaten çalışmasına engel bir durum olsa bu durum bizlere rapor olarak bildirilir. Çalışamaz raporu olmadığı sürece ve aksi bir görüş yazısı bize gelmediği sürece bu kişi çalışabilir. Bu arkadaşımız zaten direk hastayla muhatap olmayan bir alanda çalışıyor. Dolayısıyla yasal olarak çalışmasında bir sıkıntı yok” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326