Neriman Istik Çiçeklerle Karşılandı

2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden ve bronz madalya kazanan milli boksör Neriman Istık, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı.2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden milli boksör Neriman Istık,...

Neriman Istik Çiçeklerle Karşılandı
2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden ve bronz madalya kazanan milli boksör Neriman Istık, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı.
2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden milli boksör Neriman Istık, 51 kiloda rakibini 2-1 mağlup ederek bronz madalyaya uzandı. 16-28 Ağustos tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Nanjing kentinin kapılarını araladığı 2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları’nda milli sporcular önemli başarılara imza atarak, Türk bayrağını dalgalandırdı. Ermeni rakibi Grigoryan Anush ile karşılaşan Istık, rakibini 2-1 mağlup etti ve bronz madalyaya kavuştu. Türkiye 2. Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunlarını 1 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya ile tamamladı. Oyunların ardından Samsun’a gelen Neriman Istık, Çarşamba Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı. Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, "Neriman’ı tebrik ediyoruz. Biz, Neriman’ı uğurlarken başarılarının devam edeceğini biliyorduk. Bu güvenimizi madalyalarla ülkemize dönerek pekiştirdi. Sporda uluslararası arenada ne kadar başarılı olduğumuzu da yine kanıtlamış olduk. İnşallah sporu Samsun’da daha büyük zirvelere taşıyacağız" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER