Nihat Dede, Küfür Edenin Ağzına Acı Biber Sürüyor

Eskişehir’de yaşayan Nihat Özer isimli 69 yaşındaki bir vatandaş, her gün bisikletine binerek belirlediği güzergah üzerindeki vatandaşlara küfürlü konuşmanın kötü olduğunu anlatıyor, cebinde taşıdığı acı biberleri göstererek ’’Küfür...

Nihat Dede, Küfür Edenin Ağzına Acı Biber Sürüyor
Eskişehir’de yaşayan Nihat Özer isimli 69 yaşındaki bir vatandaş, her gün bisikletine binerek belirlediği güzergah üzerindeki vatandaşlara küfürlü konuşmanın kötü olduğunu anlatıyor, cebinde taşıdığı acı biberleri göstererek ’’Küfür edenin ağzına sürerim’’ diye uyarıyor.
Nihat dedeyi görenler yanında küfürlü konuşmamaya özen gösteriyor. Küfürü hiç sevmediğini anlatan Nihat dede, ’’Küfür hiç sevilmeyen, hiç istenmeyen ve hiç söylenmemesi gereken kötü kelimelerdir. Bazen oturduğumuz sohbette küfür duyuyoruz. Küfür ettikleri anda o sohbetin tadı tuzu kalmıyor. Küfür yerine daha güzel şeylerden bahsedilse, daha güzel şeylerden konuşulsa herkes o sohbetten memnun ayrılır. Küfür edildiği zaman ’Biber yok mu?’ derdim. Sonra çekinmeden küfür etmeye devam ettiklerini görünce ben de artık biberleri cebimde taşıyorum’’ dedi.
Çevredeki vatandaşlardan hep takdir gördüğünü söyleyen Özer, ’’Küfürlü konuşanları tanıyorum, onları boş zamanlarımda daha çok teftiş ediyorum. Küfür etmeyen çok iyi insanlar var, ama onları da ne olur olmaz diye uyarıyorum. Uyarıları dinlemeyenler olursa hemen cebimden biberi çıkartıp bıçakla kesiyorum, ağızlarına tutuyorum ancak o zaman küfürü bırakıyorlar. Şimdiye kadar küfür edenlerden bir kaç tanesi biberden son anda kaçmayı başardı, ama ben peşlerinde olmaya devam edeceğim’’ diye belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER