Nilüfer Bizim Ev'in 11. kuruluş yıl dönümünde gönüllerince eğlendiler

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Sosyal Yaşam Destek Merkezi, 11. kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Etkinliğe katılan Başkan Turgay Erdem, “Temel hedefimiz engelli bireylerin evden çıkıp, birey olarak sosyal yaşama katılmalarının zeminini hazırlamak” dedi.

Nilüfer Bizim Ev'in 11. kuruluş yıl dönümünde gönüllerince eğlendiler

Bizim Ev'de ayrıca engelli vatandaşların sosyal hayatta yaşadığı dezavantajları ortadan kaldırmaya yönelik eğitim çalışmaları yapıldığının altını çizen Başkan Erdem, oyun, müzik ve spor etkinlikleri, mutfak çalışmaları, kültürel geziler ve el sanatları atölyeleri ile engelli ve engelsiz bireylerin birlikte üretebilecekleri ortamların yaratıldığını hatırlattı. Bu nitelikli merkezde, görme engellilere bilgisayar, beyaz baston eğitimlerinin de verildiğini söyleyen Başkan Erdem, “Bütün çalışmalardaki temel hedefimiz engelli bireylerin evden çıkıp birey olarak sosyal yaşama katılmalarının zeminini hazırlamak” dedi.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi, Tekerlekli Sandalye Tamir Evi, Engelsiz Ulaşım Hizmeti ve Şarj Dolum İstasyonları gibi hizmetlerinin de olduğunu ifade eden Başkan Erdem, “Bizim Ev'in yeni mekanında daha çok engelliye ulaşabilmesini ve sizlerin de burada yürütülen çalışmalara daha çok katılmanızı diliyorum. Ben, bu alanda hizmet üreten tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim Ev'in 11. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm insanlık için eşit ve tüm engelliler için erişilebilir bir dünya diliyorum” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, konuşmasının ardından Bizim Ev'in 11'inci yıl dönümü pastasını, katılımcılarla birlikte kesti. Eğlencenin eksik olmadığı buluşmada coşku, gecenin ilerleyen dakikalarında doruğa ulaştı. Hareketli şarkılarla birlikte pisti dolduran engelli bireyler ve aileleri, gönüllerince eğlendi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de engelli birey ve aileleriyle birlikte çiftetelli oynayarak, mutluluklarına ortak oldu. Bizim Ev katılımcıları ve aileleri, Başkan Turgay Erdem ile bol bol fotoğraf çektirerek, o anları ölümsüzleştirdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu özel geceye sahipliği yapan salon yöneticisi Ferhat Güler'e teşekkür ederek plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER