O liderin herkesten sakladığı kızı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in herkesten sakladığı kızı 28 yaşındaki Yekaterina Moskova Devlet Üniversitesi'nde yatırım fonu yöneticisi olarak göreve başladı.

O liderin herkesten sakladığı kızı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in devlet sırrı gibi gizlediği ailesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Muhalif gazeteci Oleg Kaşim, Putin’in küçük kızı 28 yaşındaki Yekaterina’nın Moskova Devlet Üniversitesi’nde yatırım fonu yöneticisi olarak Katerina Vladimirovna Tihonova adı altında çalıştığını Rusya’ya ilan etti.
MİLYAR DOLARLIK PROJENİN BAŞINDA

Üstelik iddiaya göre Putin’in kızı 1,7 milyar dolarlık üniversiteyi genişletme projesini yönetiyormuş.

Gazeteci Oleg Kaşin, önceki gün kendi internet sayfasından “İşte o” başlığıyla sansasyonel haberi verdi.

PROFESYONEL DANSÇI

Yaptığı araştırma sonucunda Putin’in küçük kızı Yekaterina’yı Moskova Devlet Üniversitesi’nde bulduğunu yazan Kaşin, “Hiçbir şüphe yok. Kayıtlarda özgeçmişi olmayan, belirli süre önce yerin altından çıkarak Moskova Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Katerina Vladimirovna Tihonova Putin’in küçük kızı Yekaterina’dan başka birisi değil. Bu genç kız milyonlarca dolarlık fonu yönettiği gibi rock&roll dansları da icra ediyor” dedi.

Kaşin’in ortaya attığı iddia dünya basınında da hemen ilgi gördü. Reuters geçtiği haberde, isminin açıklanmasını istemeyen bir üniversite görevlisinin elde edilen bilgiyi doğruladığını duyurdu.

Putin’in küçük kızı Yekaterina’nın bulundu söylentileri Kremlin Sarayı’na kadar ulaştı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in basın danışmanı Dmitriy Peskov, sorulara yanıt vermek durumunda kalarak, “İddialarda adı geçen Katerina Vladimirovna Tihonova’nın kim olduğunu ben bilmiyorum. Başkan Putin’in kızları şimdiye kadar hatırlayacaksınız hep bir yerlerde bulunduğu söylenmiştir. Üstelik benim görevim Putin’in ailesiyle değil, sadece başkanın kendisiyle ilgilenmektir” dedi.  


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326