Öcalan'ın beğenmediği dizi sahnesi

Abdullah Öcalan, Muhteşem Yüzyıl'da Şehzade Mustafa'nın boğdurulduğu sahneyle ilgili "Korkunç bir şey" yorumunda bulundu.

Öcalan'ın beğenmediği dizi sahnesi

İmralı'ya giden HDP Heyeti’nde yer alan İdris Baluken, PKK lideri Abdullah Öcalan’la yaptıkları görüşmeden çarpıcı bazı notlar paylaştı. Özgür Gündem gazetesine konuşan Baluken, Öcalan'ın gündeme dair değerlendirmelerini aktardı. Öcalan'ın süreçten beklentileri ve eleştirilerini anlatan İdris Baluken, PKK liderinin popüler televizyon dizisi Muhteşem Yüzyıl ile ilgili görüşlerini de paylaştı.

"CENGİZ HAN HARİÇ BÜTÜN HAKANLAR AYNI POZİSYONDA"

Öcalan açıklamasında Türkiye’de hep otoriterliği ve iktidarı esas alan bir işleyişin hakim olduğunu ifade etti. Cengiz Han dahil bütün hakanların bu pozisyonda olduğunu, Osmanlı padişahlarının kendi iktidarları için şehzadeleri, çocukları bile astığını ifade etti. Bunun korkunç bir şey olduğunu söyledi.

"FİLMİNİ DE İZLEDİNİZ DEĞİL Mİ?"

Reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisindeki sahneye de dikkat çeken Öcalan "Yani Türk tarihinde öyle bir algı oluşmuş ki; iktidara giden her yolu mübah gören bir anlayış ortaya çıkmış. Filmini de izlediniz değil mi; Kanuni’nin Şehzade Mustafa’ya yaptığı şey korkunç bir şey." şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327