Ödeneksiz Islahta Çalişmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Düzce’de Metek TOKİ konutlarının arkasından geçen dere de, Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan ıslah çalışması devam ediyor. Ancak iddialara göre dere ıslahı için henüz ödenek çıkmadı.Düzce merkez’de Metek TOKİ bölgesinde...

Ödeneksiz Islahta Çalişmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Düzce’de Metek TOKİ konutlarının arkasından geçen dere de, Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan ıslah çalışması devam ediyor. Ancak iddialara göre dere ıslahı için henüz ödenek çıkmadı.
Düzce merkez’de Metek TOKİ bölgesinde bulunan Karaca Deresi’nde ıslah çalışmaları devem ediyor. Yaklaşık 3400 metrelik mesafede yapılan çalışmalarda dere yatağının taşkın olabilecek bölgelerinde yatağın zemin ve kenarlarına beton atılıyor. Ayrıca dere yatağı zemini de düzleştiriliyor. 1 Aydır dere yatağında çalışılırken, 1000 metrelik bölümü bitirilen ıslah çalışmaları Devlet Su İşleri(DSİ) tarafından ihalesi verilen özel müteahhit firma tarafından yürütüyor. Islah çalışmalarında son bir aya girilirken, geri kalan 1400 metre mesafe ile dere üzerinde bulunan 2 köprünün yapımının bitirilmesi planlanıyor.
Diğer taraftan ıslah çalışmalarını ayıran bir diğer özellik ise iddialara göre henüz ödeneği çıkmayan dere ıslah çalışmaları için, ödeneğin çıkması bekleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER