Öğrencilere Karbonmonoksit Zehirlenmeleri Anlatıldı

Küre’de karbonmonoksit zehirlenmelerinin önlenmesi için başlatılan program kapsamında, ilkokul öğrencilerine ve verilere yönelik eğitim semineri düzenlendi.Toplum Sağlığı Merkezinde tarafından görüntülü video Cumhuriyet İlkokulu öğrenciler...

Öğrencilere Karbonmonoksit Zehirlenmeleri Anlatıldı
Küre’de karbonmonoksit zehirlenmelerinin önlenmesi için başlatılan program kapsamında, ilkokul öğrencilerine ve verilere yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Toplum Sağlığı Merkezinde tarafından görüntülü video Cumhuriyet İlkokulu öğrenciler ile personellere karbonmonoksit zehirlenmeleri ve yapılması gerekenler konusunda eğitim verildi. Seminerde soba ve bacalarla ilgili uyulması gereken kurallar, şofben kullanımında ve lodos süresince dikkat edilecek hususlar konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.
Yetkililer, "Karbonmonoksit; kömür, Petrol, Doğalgaz ve odun gibi yapısında ’Karbon’ bulunan yakıtların tam olarak yanmaması sonucu oluşan ve bu yakıtların yanması sonucu oluşan dumanda yer alan renksiz, tatsız, kokusuz, yanıcı zehirli bir gazdır. Vücuda solunum yolu ile girer ve doğrudan kana geçerek oksijen alımını engellediği için zehirlenme ve ölüme neden olur" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327