Öğretmenlere Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim Kursu

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2-5 Eylül ve 8-11 Eylül tarihlerinde eş zamanlı olarak 81 ilde, öğretmenlere yönelik Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim kursu verilecek.Çevre ve Şehircilik,...

Öğretmenlere Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim Kursu
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2-5 Eylül ve 8-11 Eylül tarihlerinde eş zamanlı olarak 81 ilde, öğretmenlere yönelik Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim kursu verilecek.
Çevre ve Şehircilik, Orman ve Su İşleri Bakanlıkları da eğitici görevlendirerek kursa destek verecek.
ÇEKÜD Adana İl Temsilcisi Hüseyin Doğan yaptığı açıklamada, Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitimde, teknolojik ürünlerin, aşırı tüketim alışkanlıklarının, israf ve gösterişe dayalı ben merkezli yaşam felsefesinin, endüstriyel kirlenme ile başlayan çevre sorunlarını son derece genişlettiği göz önünde bulundurularak halkı bilinçlendirmede öğretmen-öğrenci arasındaki etkili eğitim-öğretim yönteminin araç olarak kullanılacağını ifade etti. Doğan, çevre bilinci ve sorunları hakkında donanımlı hale getirilecek öğretmenlerin bilgi birikimlerini öğrencilere aktarması ile çevrenin korunması ve geliştirilmesi, çevre sorunlarının çözümlenmesi konularında örgün ve yaygın eğitim kurumlarının katılımları ile geniş bir fayda sağlanacağını kaydetti.
Bu program çerçevesinde; Çevre ve Ahlak, Ormanların Önemi, Ormanların Faydaları, Türkiye’nin Orman Alanları, Doğa Koruma ve Biyolojik Çeşitlilik, Ekoloji,Çevre Kirliliği ve Etkileri, Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Alınacak Önlemler, Küresel Isınma, İklim Değişikliği, Atıklar ve Geri Dönüşüm, Yenilenemez Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Kirliliği, Enerji Verimliliği gibi çevre konuları öğretmenlere özlü biçimde aktarılacak, eğitimin son gününde ise yerel çevre sorunları ile ilgili atölye çalışması yapılacak.
Seyhan ilçesi Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu’nda 2 Eylül Salı günü başlayacak olan Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim Programı 5 Eylül Cuma günü sona erecek. İkinci gurubun programı ise 8 Eylül Pazartesi günü başlayıp 11 Eylül’de sona erecek ve başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER