Okul Alışverişi Cep Yakıyor

2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunun haftaya başlayacak olması velilerinin okul kıyafetleri başta olmak üzere okul ihtiyaçlarının alışverişi sürüyor.Masraflardan yakınan veliler, yeni eğitim öğretim sezonunda giderlerin geçen yıla oranla...

Okul Alışverişi Cep Yakıyor
2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunun haftaya başlayacak olması velilerinin okul kıyafetleri başta olmak üzere okul ihtiyaçlarının alışverişi sürüyor.
Masraflardan yakınan veliler, yeni eğitim öğretim sezonunda giderlerin geçen yıla oranla artış gösterdiğini belirttiler.
Anasınıfına başlayan bir öğrencinin okula ilk adımı atmasının maliyetinin 150 TL’den başladığına dikkat çeken öğrenci velileri, "Anasınıfı başta olmak üzere ilköğretim okulları ile liselerde okuyacak öğrencilerin okul kifayetleri cep yakıyor. Birçoğumuz birden fazla çocuk okula gönderdiği için büyük bir maliyet çıkıyor. 80 TL’den başlayarak 120 TL’ye kadar çıkıyor. Çocuklarının kıyafetlerini almayan çok sayıda kişi bulunuyor. İlk ve Orta dereceli okulda okuyan öğrencilerin maliyeti ailelerine 500 ile 1000 TL arasında değişiyor" şeklinde konuştular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER