Ordu-giresun Havaalanı’nda Işiklar Yandı

Türkiye’nin deniz üzerine yapılan ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı’nda pist ışıkları yandı.1992 yılında gündeme getirilen ve halkın katılımıyla gerçekleştirilen kampanya sonunda toplanan paralarla 1994...

Ordu-giresun Havaalanı’nda Işiklar Yandı
Türkiye’nin deniz üzerine yapılan ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı’nda pist ışıkları yandı.
1992 yılında gündeme getirilen ve halkın katılımıyla gerçekleştirilen kampanya sonunda toplanan paralarla 1994 yılında temeli atılan, ancak para bittikten sonra yıllarca kaderine terk edilen Ordu-Giresun Havaalanı’nda, temelinin atıldığı 22 Temmuz 2011 tarihinden bu yana ilk kez pist ışıkları yakıldı.
3 kilometrelik uzunluğundaki pistine 150 ton ‘stone mastic’ asfaltı dökülen, terminal binası inşaatı hızla süren Ordu-Giresun Havaalanı’nın yaklaşma ışıkları yakıldı. Denizin üzerinde ışıktan bir çizgi oluşturan pist ışıklarının yakılmasıyla havaalanında önemli bir aşama daha geçildi. Pist ışıklarının da önümüzdeki günlerde tamamlanmasıyla uçakların inişe hazır hale geleceği havaalanının terminal binasının da tamamlanmasıyla birlikte hizmete hazır hale getirileceği belirtildi. Alınan bilgiye göre, Ordu-Giresun Havaalanı’nın 2015 Nisan ayından itibaren tarifeli uçuşlara açılacağı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER