Orman Muhafaza Memurları Pomem’de Silah Eğitimi Alıyor

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli orman muhafaza memurları, kendilerine dağıtılan tabancaların bakımı, emniyeti ve atış konularında Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim alıyor.Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden...

Orman Muhafaza Memurları Pomem’de Silah Eğitimi Alıyor
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli orman muhafaza memurları, kendilerine dağıtılan tabancaların bakımı, emniyeti ve atış konularında Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim alıyor.
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Mersin’de ormanların muhafazasında aktif görevli alan personele dağıtılan tabancalarla ilgili eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Mersin POMEM’de yapılan eğitimlere, Orman Bölge Müdür Yardımcıları Yalçın Akın ve Mehmet Çelik, Mersin Orman İşletme Müdürü Hüseyin Çakıcıoğlu, orman işletme şefleri ve orman muhafaza memurları katıldı. Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, Orman Genel Müdürlüğü’nün emirleri doğrultusunda, ormanların muhafazasında aktif görev alan personele dağıtılan tabancalarla ilgili olarak bakım, emniyet ve atış konularında eğitim aldılar. Mersin POMEM tarafından iki aşamalı olarak verilen eğitimlerde, personele teorik olarak tabancaların tanıtımı, özellikleri, yasal mevzuat, tabanca sökme ve takma uygulamaları anlatılırken, pratik olarak temel atış eğitimi yaptırıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327