Osmangazi Belediyesi ekibi bir can daha kurtardı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplamda 10 ili etkileyen yıkıcı depremlerde enkaz altında kalanları kurtarmak için 30 iş makinesi ve 205 kişilik personel ile çalışmalar yürüten Bursa'nın Osmangazi Belediyesi ekipleri, mucizevi bir kurtuluşa daha tanıklık etti.

Osmangazi Belediyesi ekibi bir can daha kurtardı

Kahramanmaraş'ın Öksüzlü Köyü'nde arama kurtarma çalışmaları yürüten ekipler, yıkılan iki katlı binadan 17 yaşındaki Irmak Durak'ı 42 saat sonra canlı çıkartmanın mutluluğun yaşadı.
 

Enkazdan gelen ses üzerine çalışmaları başlatan ekipler, enkaz içerisine kamera salarak genç kıza ulaştı. Odasında yatakta bulunduğu tespit edilen Irmak Durak'ı kurtarmak için zamanla yarışan ekipler, genç kızın daha rahat nefes alması için tünel kazdı ve hava koridoru oluşturdu. Irmak'ın 'Beni bırakmayın. Ne olursunuz kurtarın' diyerek yaptığı yardım çağrısına 'Seni buradan mutlaka çıkartacağız' diyerek cevap veren ekipler, saatler süren çalışma sonunda genç kızı enkazdan çıkartmayı başardı. Genç kız, sedyeye hastaneye götürüldü. Irmak Durak'ın enkazdan sağ olarak kurtuluşu ile duygu dolu anlar yaşayan ekipler, mutluluk gözyaşları döktü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER