Osmangazi Köprüsü'nden 10 katı cezalı geçti

KOCAELİ'nin Dilovası İlçesi'nden Osmangazi Köprüsü'nü kullanarak Yalova'nın Altınova İlçesi'ne geçiş yapan Arda Bozbağ'a, geçiş ücretinin 10 katı ceza kesildi. Arda Bozbağ, "HGS'ye yeteri oranda yükleme yaptım. Fakat geçiş yaptığım sırada HGS cihazı okumadı. Daha sonra da geçiş ücretinin 10 katı ceza geldi. Kocaeli Adliyesi'ne giderek cezaya itiraz ettim" dedi.

Osmangazi Köprüsü'nden 10 katı cezalı geçti
Dilovası İlçesi'nden 22 Ekim günü Osman Gazi Köprüsü'nü kullanarak Altınova İlçesi'ne kendisine ait 20 BFY 65 plakalı otomobiliyle geçiş yapan Arda Bozbağ, HGS şoku yaşadı. Köprüyü kullanmadan bir gün önce HGS'ye 150 lira yükleyen Arda Bozbağ'ın geçişi sırasında cihaz, 'Yeterli bakiyeniz bulunmamaktadır' yazılı uyarı verdi. Ardından Bozbağ'a geçiş ücretinin 10 katı ceza geldi. 
HGS'de yeterli oranda yükleme yapmasına rağmen geçiş ücretinin 10 katı ceza yediğini söyleyen Arda Bozbağ, "Ben asgari ücretle bir firmada çalışan biriyim. Köprüyü kullanacağım için bir gün önceden HGS'ye 150 lira yükleme yaptım. Körfez Köprüsü'nden geçiş yaptığım sırada HGS bakiyemin yetersiz olduğu şeklinde uyarı verdi. HGS köprü geçiş ücreti ve cezası 976 lira 25 kuruş, bağlantı yolu geçiş ücreti ve cezası 24 lira 75 kuruş ceza geldi. Geçiş ücretlerinin 10 katı para cezasını ben nasıl ödeyeceğim" dedi.
Kocaeli Adliyesi'ne itiraz dilekçesi verdiğini söyleyen Bozbağ, "Bugün elime gelen bu ihbarnameye karşılık Kocaeli Adliyesi'nden itirazını yaptım.  Burada haksız bir kazanç var. Asgari ücretle çalışan bir insanın  bin lira gelen cezayı ödeme gibi bir şansı yok.  Benim HGS'de para vardı. Bunun düzeltilmesini istiyorum. Yıllardır İstanbul'da veya diğer yerlerde, gişelerde aynı HGS'den geçiyorum. Hiçbir problem veya sıkıntı yaşamadım. Madem köprü geçiş ücreti çekilemedi, peki bağlantı yolundaki geçiş ücretini de niye çekemedi cihaz. Cezalarıyla bana göndermişler.  Ben gerekli itirazları yaptım. Bu ülkede 1 koyup, 10 alan hiç kimseyi görmedim. Böyle bir kazanç kapısı varsa da bize de bunu söylesinler. Biz de o zaman alacaklarımıza karşılık zamanında alamayınca 10 katı faturalandıralım. Ben bunlara gerekli itirazları yaptım. Düzeltileceğini umuyorum, İnşallah düzeltirler" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER