(özel Haber) Amatör Balıkçıların Oltasına 12 Köpek Balığı Takıldı

Zonguldak’ta lüfer için denize olta atan amatör balıkçıların oltasına üç saatte 12 yavru köpek balığı takıldı.Zonguldak’ta üç amatör balıkçı, akşam saatlerinde lüfer yakalamak için Uzunkum Plajı’na geldi. Lüfer için denize...

(özel Haber) Amatör Balıkçıların Oltasına 12 Köpek Balığı Takıldı
Zonguldak’ta lüfer için denize olta atan amatör balıkçıların oltasına üç saatte 12 yavru köpek balığı takıldı.
Zonguldak’ta üç amatör balıkçı, akşam saatlerinde lüfer yakalamak için Uzunkum Plajı’na geldi. Lüfer için denize olta atan balıkçılar, gelen balıkların camgöz yavru köpek balığı olduğunu görünce şaşkınlık yaşadılar. Yaklaşık üç saat boyunca denize olta atan balıkçılar, art arda 12 yavru köpek balığı yakaladılar. Serdar Eyüpoğlu, “Yaklaşık iki saattir buradayız. Her oltamızı attığımızda gelen tek balık köpek balığı oldu. Bu tarihte bir ilk oldu. Yaşım 37, yaklaşık 20 senedir balıkçıyım, böyle bir şeyi ilk kez görüyorum. Oltayı atıyoruz, çekiyoruz köpek balığı çıkıyor. Bir tane de küçük bir mezgit balığı aldık. Bu kadar çok köpek balığının bu sularda olması biraz tuhaf. Biz lüfer için attık, iki akşam önce lüfer almıştım. Bu akşam şansımıza bunlar geldi. Yemek isteyen varsa verebiliriz” dedi.
Balıkçılardan Selahattin Güzel ise, “Benim ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. İlk defa oltayla köpek balığı yakalıyorum” diye konuştu.
Amatör balıkçı Engin Yazıcı da yavru köpek balığını kolunun üzerine koyarak uzunluğunu ölçtü. Balıkların uzunluğunun 50 ila 80 santimetre olduğu gözlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER