(özel Haber) Gürcü Rabiya Zonguldak’a Gelin Geldi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinden olan ve Kıbrıs’ta aşçı olarak çalışan Aşkın Kalafat, tanıştığı Gürcü Rabiya Bayramov ile dünya evine girdi.Uzun yıllardır Kıbrıs’ta aşçı olarak çalışan 28 yaşındaki...

(özel Haber) Gürcü Rabiya Zonguldak’a Gelin Geldi
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinden olan ve Kıbrıs’ta aşçı olarak çalışan Aşkın Kalafat, tanıştığı Gürcü Rabiya Bayramov ile dünya evine girdi.
Uzun yıllardır Kıbrıs’ta aşçı olarak çalışan 28 yaşındaki Aşkın Kalafat, bir gün İstanbul’a gitti. Gürcü arkadaşının eşinin kız kardeşi olan Gürcistanlı Rabiya Bayramov ile tanışan Kalafat’ın hayatı bir anda hayatı değişti. Memleketinden Türkiye’ye ablasını ziyarete gelen Rabiya ile Aşkın evlenmeye karar verdi. Çift, Zonguldak’ta düzenlenen muhteşem düğünle dünya evine girdi. Saltukova Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Türkçe’yi çok iyi anlayan ve konuşabilen Rabiya, düğün töreninde eşi Aşkın ile dans edip, çalınan oyun havasıyla oynadı. Eşi ile eniştesinin vasıtasıyla tanıştığını belirten Aşkın Kalafat, “Eşimle eniştesinin vasıtasıyla İstanbul’da tanıştık. Ablasını ziyarete gelmişti. Eşimin eniştesi arkadaşımız olur. Kendim Kıbrıs’ta kalıyorum, aşçıyım” dedi.
“MELEĞİMİ ALDIM, MUTLUYUM”
Damat Aşkın Kalafat, Rabiya ile evlenmesinin eşi benzeri olmayan bir mutluluk olduğunu söyleyerek, “Hayatımda en güzel yaşadığım günlerden bir gündeyim. Eşi ve benzeri olmayan ender mutluluklardan bir gündeyim. Mutluyuz, meleğimi aldım” diye konuştu.
Gürcistanlı gelin Rabiya Bayramol ise, “İstanbul’a gezmek için ablamın yanına gelmiştim. Eniştemin vasıtasıyla tanıştık. Daha sonra birbirimizi sevdik ve evleniyoruz. Tanıştığımız için çok mutluyum. Gürcistan Türküyüm. Tiflisliyim. Çok mutluyum, iyi ki var” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER