(ÖZEL HABER) HASTA KARTALA VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar Mahallesi’nde hasta olduğu için uçamayan kartala vatandaşlar sahip çıktı.Çerkezköy’de yetkilisi olduğu şantiyeye yaralı kartal düştüğünü gören Mustafa Şahin, kartala sahip...

(ÖZEL HABER) HASTA KARTALA VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar Mahallesi’nde hasta olduğu için uçamayan kartala vatandaşlar sahip çıktı.
Çerkezköy’de yetkilisi olduğu şantiyeye yaralı kartal düştüğünü gören Mustafa Şahin, kartala sahip çıktı. Hasta olduğu için uçamayan kartalı Veteriner Hekim Niyazi Özdemir’e götüren Mustafa Şahin, kartalı tedavi ettirdi. Yaralı kartal üzerinde yapılan ilk incelemede enfeksiyon geçirdiği tespit edildi.
Yaralı kartal ile ilgili bilgi veren Veteriner Özdemir, "Mustafa Şahin tarafından sabah saatlerinde bize getirilen kartal enfektif bir hastalık geçiriyor. Kartalın kanatlarında yaralanma ya da kırılma yok. İlaçlar ile takviye yapacağız. Birkaç gün içerisinde düzeldiği zaman tekrar doğaya salınabilir" diye konuştu. Uygulanacak tedavilerle ilgili de konuşan Özdemir, yaralı kartala kas güçlendiricisi, vitamin takviyesi yapılacağını kaydetti.
Uçamayan kartalı yerde gördüğünde şaşırdığını kaydeden Mustafa Şahin ise, "Uçamadığını gördüğümüz kartalı hemen veteriner tanıdığımız Niyazi Özdemir’in yanına getirdik. İnşallah ilaçlar ile iyi olur. Ona kapalı ve geniş bir alanda iyileşene kadar bakacağız. Tedavisi yapıldıktan sonra da doğaya geri bırakacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326