Pazar Yerlerinde Etiket Dolandırıcılığına Ceza

İzmir Karşıyaka’da pazar yerlerini dolaşan belediye ekipleri, etiketlerle oynama yaparak vatandaşı yanıltan tezgah sahiplerini cezalandırdı.Karşıyaka Belediyesi tarafından gün boyu yapılan çalışmalarda, tezgah sınır ihlalleri ile yanıltıcı...

Pazar Yerlerinde Etiket Dolandırıcılığına Ceza
İzmir Karşıyaka’da pazar yerlerini dolaşan belediye ekipleri, etiketlerle oynama yaparak vatandaşı yanıltan tezgah sahiplerini cezalandırdı.
Karşıyaka Belediyesi tarafından gün boyu yapılan çalışmalarda, tezgah sınır ihlalleri ile yanıltıcı etiket rakamları kontrol edilerek tezgah sahipleri uyarıldı. Yapılan uyarılara rağmen kurallara uymayan esnafa 56 lira ceza kesildi. Satışa sunulacak tüm ürünlerin etiketli olarak satılmasını ve etiketlerin, ürünün kilogram fiyatını göstermesi gerektiğini belirten ekipler ikinci kez uyarılara ve kurallara uymayan esnafa 112 lira para cezasının kesileceği bilgisini verdi. Uygulama ve denetimlere vatandaşlar da olumlu tepki verdi. Esnafın, alışveriş yapanların algısını yanıltmaması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, denetimlerin sık ve etkin olmasını istedi Kentte düzeni sağlamak ve yurttaşların hakkını korumak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Zabıta ekiplerinin yaptığı çalışmalar tüketicilerin hak ve menfaatlerinin korunması noktasında çok önemli. Esnaflar fiyat etiketlerini mutlaka tüketicinin görebileceği yerde bulundurmalı. Etiketsiz satış yapmamaları gerektiği konusunda da ekiplerimiz Karşıyaka’daki tüm pazar yerlerinde titizlikle ve periyodik olarak denetimlerini sürdürecekler. Uyarıları ve kuralları dikkate almayan esnaf için yasal tedbirler alacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327