PTT'den TL kampanyasına destek!

PTT, hesabındaki 172 milyon dolar ile 20 milyon Euro'yu Türk Lirası’na dönüştürülerek, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından başlattığı dövizden Türk lirası'na dönüş uygulamasıyla milli ekonomiye büyük destek verdiğini açıkladı.

PTT'den TL kampanyasına destek!
PTT A.Ş. 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından başlattığı dövizden Türk lirası'na dönüş uygulamasıyla milli ekonomiye büyük destek verdi. 15 temmuz'dan bugüne kadar şirket hesabındaki yaklaşık 172 milyon dolar ile yaklaşık 20 milyon avro Türk lirası'na dönüştürüldü.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) sadece ulusal ve uluslararası alandaki işve işlemleriyle değil, Türk Lirası'na verdiği değerle de milli ekonomiye büyük katkı sağlıyor. 176 yıldır her dönemde ülkesi ve milletinin yanında yer alan PTT A.Ş., Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ardından başlattığı dövizden Türk Lirası'na dönüş uygulamasıyla hem ülke ekonomisine destek verdi hem de kar elde etti. 15 Temmuz'dan bugüne kadar PTT A.Ş. hesabındaki yaklaşık 172 milyon dolar ile yaklaşık 20 milyon avro Türk Lirası'na dönüştürülerek milli ekonomiye katkı sağlandı.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan BOZGEYİK, 15 Temmuz'da milli irade ve demokrasiye kastedenlere karşı PTT A.Ş. ailesi olarak dimdik durduklarını hatırlatarak, "Tarihi boyunca ülkemiz ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmiş olan Şirketimiz, 15 Temmuz darbe gecesi ve sonrasında milletimizle birlikte meydanlara çıkarak demokrasi nöbeti tutmuş, ayrıca şehit ve gazi ailelerimiz için yardım kampanyası başlatmıştır" dedi. 15 Temmuz sonrasında PTT A.Ş. olarak ülke ekonomisine yeni bir katkı sağlamak üzere de harekete geçtiklerini ifade eden Genel Müdür BOZGEYİK, "Lanetle andığımız o meşum hadiseden sonra vatan ve millet sevgimizle yeni bir karara imza atarak dövizden Türk Lirası'na dönüş uygulaması başlattık. O tarihten bugüne kadar Şirketimiz hesabındaki 171 milyon 393 bin 173 dolar ile 20 milyon 364 bin 372 avroyu Türk Lirası'na dönüştürerek milli ekonomimize katkı sağladık" diye konuştu.

Genel Müdür Kenan BOZGEYİK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına, Türk Lirası'na dönüştürsün. Türk Lirası değer kazansın, altın değer kazansın" çağrısı üzerine başlattıkları kampanyanın ise devam ettiğini belirterek, "Şirketimiz, dövizlerin TL'ye dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almamaktadır. Döviz bozduracak müşterilerimize yüzde 10 kargo indirimi yapılmaktadır. Ayrıca döviz bozduracak müşterilerimizin havale işlemlerinde yüzde 10 indirim uygulanmaktadır. Vatandaşlarımız ePtt AVM.com üzerinden seçili ürünlerde yaptıkları alışverişlerde ise yüzde 5 indirim kazanmaktadır" dedi. Genel Müdür Kenan BOZGEYİK, PTT A.Ş.'nin her zaman ülkesi ve milletinin yanında yer almaya, milli ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER